Stackpole Electronics Inc. RNF18FTD1K69
RNF18FTD1K69 picture photo
Mfg. Part Number
RNF18FTD1K69
Brief Description
RES 1.69K OHM 1/8W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNF18FTD1K69.pdf
Availability of RNF18FTD1K69
QUANTITY
RNF18FTD1K69 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNF18FTD1K69
Internal Part NumberEIS-RNF18FTD1K69
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.69k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.071" Dia x 0.130" L (1.80mm x 3.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNF18FTD1K69
Related LinksRNF18F, RNF18FTD1K69 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNF18FTD1K69 Details Description
Related parts for RNF18FTD1K69
BIT TORX T20 1.1" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 3A 120V datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 0.5A 8VSSOP datasheet.pdf
IC TOUCH SCREEN 12BIT 12DSBGA datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 16 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
FIXED IND 24NH 350MA 700 MOHM datasheet.pdf
RES ARRAY 13 RES 5.6K OHM 14DIP datasheet.pdf
Connector Socket 13 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CAP CER 120PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf
CAP FILM 15NF 5% 630VDC RAD datasheet.pdf