Stackpole Electronics Inc. RNF18FTD1R33
RNF18FTD1R33 picture photo
Mfg. Part Number
RNF18FTD1R33
Brief Description
RES 1.33 OHM 1/8W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNF18FTD1R33.pdf
Availability of RNF18FTD1R33
QUANTITY
RNF18FTD1R33 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNF18FTD1R33
Internal Part NumberEIS-RNF18FTD1R33
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.33
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.071" Dia x 0.130" L (1.80mm x 3.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNF18FTD1R33
Related LinksRNF18F, RNF18FTD1R33 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNF18FTD1R33 Details Description
Related parts for RNF18FTD1R33
IC OPAMP GP 900KHZ 8SO datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .125 EXTEND datasheet.pdf
FUSE GLASS 1.6A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 8POS PIN datasheet.pdf
IC GATE NAND 4CH 2-INP 14-SO datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 50 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
POE GIGA MCBASIC TX/LX-CWDM-SM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .100" datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
IC MOTOR DRIVER 250V 23DIP datasheet.pdf
CAP FILM 56UF 10% 160VDC AXIAL datasheet.pdf