Stackpole Electronics Inc. RNF18FTD215R
RNF18FTD215R picture photo
Mfg. Part Number
RNF18FTD215R
Brief Description
RES 215 OHM 1/8W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNF18FTD215R.pdf
Availability of RNF18FTD215R
QUANTITY
RNF18FTD215R Order Process
Ship out your order
Specifications of RNF18FTD215R
Internal Part NumberEIS-RNF18FTD215R
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)215
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.071" Dia x 0.130" L (1.80mm x 3.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNF18FTD215R
Related LinksRNF18F, RNF18FTD215R Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNF18FTD215R Details Description
Related parts for RNF18FTD215R
CAP TANT 22UF 20V 10% 2917 datasheet.pdf
FIXED IND 27NH 1.295A 75 MOHM datasheet.pdf
Crystal 4.0000MHz 30ppm 20pF 150 Ohm -20°C - 70°C Through Hole HC49/US datasheet.pdf
RES SMD 140K OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 5A 24V datasheet.pdf
CHOKE COMMON MODE 100.0UH SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
CONN ASSY SIDE ENTRY 24+GND 24B datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 11POS SKT datasheet.pdf