Stackpole Electronics Inc. RNF18FTD2K32
RNF18FTD2K32 picture photo
Mfg. Part Number
RNF18FTD2K32
Brief Description
RES 2.32K OHM 1/8W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNF18FTD2K32.pdf
Availability of RNF18FTD2K32
QUANTITY
RNF18FTD2K32 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNF18FTD2K32
Internal Part NumberEIS-RNF18FTD2K32
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.32k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.071" Dia x 0.130" L (1.80mm x 3.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNF18FTD2K32
Related LinksRNF18F, RNF18FTD2K32 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNF18FTD2K32 Details Description
Related parts for RNF18FTD2K32
IC AMP AUDIO PWR .108W AB 8MSOP datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 3KV X7R 1808 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 79POS STRGHT PIN datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 05VIN 12VOUT datasheet.pdf
LED XLAMP WHITE 2SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 75W datasheet.pdf
RES 7.5 OHM 1/2W 2% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 110 OHM 2% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SWITCH SNAP ACTION DPST datasheet.pdf
MODULE 12 LENS OVAL 295MM LONG datasheet.pdf