Stackpole Electronics Inc. RNF18FTD348R
RNF18FTD348R picture photo
Mfg. Part Number
RNF18FTD348R
Brief Description
RES 348 OHM 1/8W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNF18FTD348R.pdf
Availability of RNF18FTD348R
QUANTITY
RNF18FTD348R Order Process
Ship out your order
Specifications of RNF18FTD348R
Internal Part NumberEIS-RNF18FTD348R
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)348
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.071" Dia x 0.130" L (1.80mm x 3.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNF18FTD348R
Related LinksRNF18F, RNF18FTD348R Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNF18FTD348R Details Description
Related parts for RNF18FTD348R
IC REG CTRLR BUCK PWM CM 16-SOIC datasheet.pdf
FIXED IND 560UH 50MA 26 OHM TH datasheet.pdf
RELAY SSR PANEL MOUNT datasheet.pdf
LED CBI 4X1 RECT Y/G,Y/G,Y/G,Y/G datasheet.pdf
IC TXRX RS232 SERIAL 24WSOIC datasheet.pdf
RES SMD 316K OHM 1% 1W 1218 datasheet.pdf
MODULE DDR2 SDRAM 1GB 240UDIMM datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
RES SMD 330 OHM 5% 1/20W 0201 datasheet.pdf
CONN 2.9MM JACK STR 50OHM SOLDER datasheet.pdf
CAP CER 4.6PF 100V NP0 0402 datasheet.pdf