Stackpole Electronics Inc. RNF18FTD665R
RNF18FTD665R picture photo
Mfg. Part Number
RNF18FTD665R
Brief Description
RES 665 OHM 1/8W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNF18FTD665R.pdf
Availability of RNF18FTD665R
QUANTITY
RNF18FTD665R Order Process
Ship out your order
Specifications of RNF18FTD665R
Internal Part NumberEIS-RNF18FTD665R
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)665
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.071" Dia x 0.130" L (1.80mm x 3.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNF18FTD665R
Related LinksRNF18F, RNF18FTD665R Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNF18FTD665R Details Description
Related parts for RNF18FTD665R
RES SMD 17.4K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 29.4K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN HEADER 10POS .100" DUAL TIN datasheet.pdf
IC MUX/DEMUX TRIPLE 2X1 16TSSOP datasheet.pdf
RES 169 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 15POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONN RCPT 53POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf