Stackpole Electronics Inc. RNF18FTD6K34
RNF18FTD6K34 picture photo
Mfg. Part Number
RNF18FTD6K34
Brief Description
RES 6.34K OHM 1/8W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNF18FTD6K34.pdf
Availability of RNF18FTD6K34
QUANTITY
RNF18FTD6K34 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNF18FTD6K34
Internal Part NumberEIS-RNF18FTD6K34
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)6.34k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.071" Dia x 0.130" L (1.80mm x 3.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNF18FTD6K34
Related LinksRNF18F, RNF18FTD6K34 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNF18FTD6K34 Details Description
Related parts for RNF18FTD6K34
IC FPGA 113 I/O 144TQFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
18P SL156 HSG W/RMP&TABS,OVSZ datasheet.pdf
SNSW 15.1A SCRW NONE datasheet.pdf
LED YELLOW CLEAR 1.8MM ROUND T/H datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
BNC CRIMP PLUG FR BELDEN 1694A datasheet.pdf
CAP FILM 0.68UF 10% 250VDC RAD datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS PNL MNT SLDR datasheet.pdf
MOTORIZED VRBLE TRANSF 280V 35A datasheet.pdf