Stackpole Electronics Inc. RNF18FTD84K5
RNF18FTD84K5 picture photo
Mfg. Part Number
RNF18FTD84K5
Brief Description
RES 84.5K OHM 1/8W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNF18FTD84K5.pdf
Availability of RNF18FTD84K5
QUANTITY
RNF18FTD84K5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNF18FTD84K5
Internal Part NumberEIS-RNF18FTD84K5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)84.5k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.071" Dia x 0.130" L (1.80mm x 3.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNF18FTD84K5
Related LinksRNF18F, RNF18FTD84K5 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNF18FTD84K5 Details Description
Related parts for RNF18FTD84K5
TRIMMER 5K OHM 0.25W SMD datasheet.pdf
IC BUS BUFF TRI-ST HEX 16SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER .100 SINGL R/A 3POS datasheet.pdf
SOCKET PWR ENTRY 1POLE SCREW 8MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .125 EXTEND datasheet.pdf
ROUND SPACER #4 NYLON 3MM datasheet.pdf
CONN RCPT 9POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONVRT DC/DC 28VIN 18.5VOUT 100W datasheet.pdf
CONN EDGECARD .100" 35POS THRUHL datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM XCUT T412 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 3.5KV 250MA DO204 datasheet.pdf