Stackpole Electronics Inc. RNF18FTD9K09
RNF18FTD9K09 picture photo
Mfg. Part Number
RNF18FTD9K09
Brief Description
RES 9.09K OHM 1/8W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNF18FTD9K09.pdf
Availability of RNF18FTD9K09
QUANTITY
RNF18FTD9K09 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNF18FTD9K09
Internal Part NumberEIS-RNF18FTD9K09
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Compliance
Featured ProductRNF General Purpose and Precision Metal Film Resistors
PCN Part NumberGlobal Part Number 9/Aug/2010
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)9.09k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.071" Dia x 0.130" L (1.80mm x 3.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNF18FTD9K09
Related LinksRNF18F, RNF18FTD9K09 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNF18FTD9K09 Details Description
Related parts for RNF18FTD9K09
SENSOR 15PSID MV DUAL datasheet.pdf
IC CPLD 64MC 10NS 84PLCC datasheet.pdf
RES SMD 3.01M OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC LED Driver AC DC Offline Switcher Triac Dimming Lighting 14-SOICN datasheet.pdf
CONSOLE STEEL GRAY 11.75" X 8.5" datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 48POS STRGHT SKT datasheet.pdf
OSC MEMS 125.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
RES 1.5K OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 12.1K OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 9POS INLINE SKT datasheet.pdf