Stackpole Electronics Inc. RNF18FTD9K31
RNF18FTD9K31 picture photo
Mfg. Part Number
RNF18FTD9K31
Brief Description
RES 9.31K OHM 1/8W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNF18FTD9K31.pdf
Availability of RNF18FTD9K31
QUANTITY
RNF18FTD9K31 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNF18FTD9K31
Internal Part NumberEIS-RNF18FTD9K31
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)9.31k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.071" Dia x 0.130" L (1.80mm x 3.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNF18FTD9K31
Related LinksRNF18F, RNF18FTD9K31 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNF18FTD9K31 Details Description
Related parts for RNF18FTD9K31
MOSFET N-CH 25V 100A LFPAK datasheet.pdf
Connector Receptacle 44 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
IC OPAMP GP 10MHZ 8SOIC datasheet.pdf
KIT MLCC 15PF-330PF 17VAL 25EA datasheet.pdf
LED CBI 3MM 4X1 GRN,RED,RED,RED datasheet.pdf
BOARD EVAL SUPIRBUCK IR3856W datasheet.pdf
RES 10K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 1.4KV 70A DO5 datasheet.pdf