Stackpole Electronics Inc. RNF18JTD470K
RNF18JTD470K picture photo
Mfg. Part Number
RNF18JTD470K
Brief Description
RES 470K OHM 1/8W 5% AXIAL
Datasheet Download
RNF18JTD470K.pdf
Availability of RNF18JTD470K
QUANTITY
RNF18JTD470K Order Process
Ship out your order
Specifications of RNF18JTD470K
Internal Part NumberEIS-RNF18JTD470K
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)470k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.071" Dia x 0.130" L (1.80mm x 3.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNF18JTD470K
Related LinksRNF18J, RNF18JTD470K Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNF18JTD470K Details Description
Related parts for RNF18JTD470K
DIODE GEN PURP 50V 2A SMA datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 2A 26.5V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 100POS BOX MT SCKT datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
TVS DIODE 7.5VWM 12.9VC SOD123W datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf