Stackpole Electronics Inc. RNMF12FTD1K82
RNMF12FTD1K82 picture photo
Mfg. Part Number
RNMF12FTD1K82
Brief Description
RES 1.82K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNMF12FTD1K82.pdf
Availability of RNMF12FTD1K82
QUANTITY
RNMF12FTD1K82 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNMF12FTD1K82
Internal Part NumberEIS-RNMF12FTD1K82
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.82k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNMF12FTD1K82
Related LinksRNMF12, RNMF12FTD1K82 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNMF12FTD1K82 Details Description
Related parts for RNMF12FTD1K82
MOSFET N-CH 60V 16.8A DPAK datasheet.pdf
RES ARRAY 2 RES 47K OHM 0404 datasheet.pdf
CONN CARDEDGE 60POS 1MM SMD datasheet.pdf
CAP POLYMER 1500UF 20% 2.5V T/H datasheet.pdf
IC SUPERVISOR CPU 64K EEPR 8TSSO datasheet.pdf
CAP CER 0.50PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 250V RADIAL datasheet.pdf
POS TRANS-XDCR PT/112M 25K/1.0% datasheet.pdf
PROCESS METER 0-50MA LED PNL MT datasheet.pdf
TOP MOUNT 4 PORT NPN 5M PUR datasheet.pdf
MOD TXRX 15XXNM 45CH DWDM SFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100" datasheet.pdf