Stackpole Electronics Inc. RNMF12FTD750R
RNMF12FTD750R picture photo
Mfg. Part Number
RNMF12FTD750R
Brief Description
RES 750 OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNMF12FTD750R.pdf
Availability of RNMF12FTD750R
QUANTITY
RNMF12FTD750R Order Process
Ship out your order
Specifications of RNMF12FTD750R
Internal Part NumberEIS-RNMF12FTD750R
SeriesRNMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)750
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNMF12FTD750R
Related LinksRNMF12, RNMF12FTD750R Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNMF12FTD750R Details Description
Related parts for RNMF12FTD750R
RES SMD 910 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120PS .100 EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 33PF 500V NP0 1210 datasheet.pdf
SENSOR TEMPERATURE SMBUS 8VSSOP datasheet.pdf
RES SMD 825K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
TVS DIODE 11VWM 18.2VC DO218AB datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONV DC/DC 40W 18-75V +/-12VOUT datasheet.pdf
IC SEQUENCER/SUPERVISOR 40LFCSP datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
RES SMD 1.1K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf