Stackpole Electronics Inc. RNMF12FTD82R5
RNMF12FTD82R5 picture photo
Mfg. Part Number
RNMF12FTD82R5
Brief Description
RES 82.5 OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNMF12FTD82R5.pdf
Availability of RNMF12FTD82R5
QUANTITY
RNMF12FTD82R5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNMF12FTD82R5
Internal Part NumberEIS-RNMF12FTD82R5
SeriesRNMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)82.5
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNMF12FTD82R5
Related LinksRNMF12, RNMF12FTD82R5 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNMF12FTD82R5 Details Description
Related parts for RNMF12FTD82R5
RES 6.8 OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
ENDPLATE 1.5MM WM BG ZDK2.5/1.5 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 5.1K OHM 0804 datasheet.pdf
BOX STEEL GRAY 24"L X 6"W datasheet.pdf
CABLE 4COND 14AWG BLUE 500' datasheet.pdf
CAP CER 220PF 200V NP0 1210 datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 450V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 931 OHM 0.1% 1/4W 0805 datasheet.pdf
FIXED IND 1.8UH 250MA 1.5 OHM datasheet.pdf
IC DRIVER GATE 60A PQFN datasheet.pdf
RES SMD 280K OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf