Stackpole Electronics Inc. RNMF14FAD150R
RNMF14FAD150R picture photo
Mfg. Part Number
RNMF14FAD150R
Brief Description
RES 150 OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNMF14FAD150R.pdf
Availability of RNMF14FAD150R
QUANTITY
RNMF14FAD150R Order Process
Ship out your order
Specifications of RNMF14FAD150R
Internal Part NumberEIS-RNMF14FAD150R
SeriesRNMF
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)150
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.130" L (1.78mm x 3.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNMF14FAD150R
Related LinksRNMF14, RNMF14FAD150R Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNMF14FAD150R Details Description
Related parts for RNMF14FAD150R
CONN PLUG 2POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Panel Mount, Through Hole Solder datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
TVS DIODE 30VWM 48.4VC SMB datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.01A 32V datasheet.pdf
CONN HDR 62POS 2.54MM T/H R/A datasheet.pdf
FIXED IND 5.6UH 220MA 2 OHM SMD datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
CONN RCPT 61POS WALL MNT PIN datasheet.pdf