Stackpole Electronics Inc. RNMF14FAD470R
RNMF14FAD470R picture photo
Mfg. Part Number
RNMF14FAD470R
Brief Description
RES 470 OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNMF14FAD470R.pdf
Availability of RNMF14FAD470R
QUANTITY
RNMF14FAD470R Order Process
Ship out your order
Specifications of RNMF14FAD470R
Internal Part NumberEIS-RNMF14FAD470R
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)470
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.130" L (1.78mm x 3.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNMF14FAD470R
Related LinksRNMF14, RNMF14FAD470R Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNMF14FAD470R Details Description
Related parts for RNMF14FAD470R
IC CTRLR SW REG 3PH STPDWN 38QFN datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Controller Analog, PWM Dimming 20-HTSSOP datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 7KB FLASH 8SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER 4POS DUAL .100" R/A datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ/5V 3A 16TQFN datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM XCUT T766 datasheet.pdf
CONN PLUG 41POS INLINE SKT datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
RES 825 OHM 0.6W 0.5% AXIAL datasheet.pdf