Stackpole Electronics Inc. RNMF14FAD47K0
RNMF14FAD47K0 picture photo
Mfg. Part Number
RNMF14FAD47K0
Brief Description
RES 47K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNMF14FAD47K0.pdf
Availability of RNMF14FAD47K0
QUANTITY
RNMF14FAD47K0 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNMF14FAD47K0
Internal Part NumberEIS-RNMF14FAD47K0
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)47k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.130" L (1.78mm x 3.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNMF14FAD47K0
Related LinksRNMF14, RNMF14FAD47K0 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNMF14FAD47K0 Details Description
Related parts for RNMF14FAD47K0
CONN ADAPT SMA PLUG TO BNC JACK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 14POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN RCPT 30POS 0.4MM SMD GOLD datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 16E OLIVE datasheet.pdf
CAP FILM 1.2UF 3% 250VDC RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
CABLE SPLITTING datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 48POS STRGHT SKT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 5POS JAM NUT SKT datasheet.pdf
SYSTEM datasheet.pdf
HDI PIN ASSY 4 ROW 120 POS R/A datasheet.pdf