Stackpole Electronics Inc. RNMF14FTC130K
RNMF14FTC130K picture photo
Mfg. Part Number
RNMF14FTC130K
Brief Description
RES 130K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNMF14FTC130K.pdf
Availability of RNMF14FTC130K
QUANTITY
RNMF14FTC130K Order Process
Ship out your order
Specifications of RNMF14FTC130K
Internal Part NumberEIS-RNMF14FTC130K
SeriesRNMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)130k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.130" L (1.78mm x 3.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNMF14FTC130K
Related LinksRNMF14, RNMF14FTC130K Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNMF14FTC130K Details Description
Related parts for RNMF14FTC130K
IC BUFFER NON-INVERTING SOT353 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Panel Mount, Through Hole Solder Cup datasheet.pdf
CONN RCPT 60POS .100 DBL R/A PCB datasheet.pdf
MOSFET 2N-CH 100V 278A SP4 datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 5A 120V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 25W datasheet.pdf
RES CHAS MNT 0.604 OHM 1% 30W datasheet.pdf