Stackpole Electronics Inc. RNMF14FTC27R0
RNMF14FTC27R0 picture photo
Mfg. Part Number
RNMF14FTC27R0
Brief Description
RES 27 OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNMF14FTC27R0.pdf
Availability of RNMF14FTC27R0
QUANTITY
RNMF14FTC27R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNMF14FTC27R0
Internal Part NumberEIS-RNMF14FTC27R0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Compliance
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)27
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.130" L (1.78mm x 3.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNMF14FTC27R0
Related LinksRNMF14, RNMF14FTC27R0 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNMF14FTC27R0 Details Description
Related parts for RNMF14FTC27R0
CONN HOUSING 2POS .100 SINGLE datasheet.pdf
WASHER FLAT 3/8 FIBRE datasheet.pdf
IC 5DRVR/3RCVR RS232 3V 28-SSOP datasheet.pdf
SENSOR 300PSIS M12 5V MINI datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 14KB FLASH 44TQFP datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPDT 1.25A 3V datasheet.pdf
DSUB NON MAGNETIC datasheet.pdf
IC FPGA 70 I/O 84PLCC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 50W datasheet.pdf
CAP ALUM 4.7UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
DC/DC CONVERT 0.6-3.3V 6A 20W datasheet.pdf