Stackpole Electronics Inc. RNMF14FTC4K30
RNMF14FTC4K30 picture photo
Mfg. Part Number
RNMF14FTC4K30
Brief Description
RES 4.3K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNMF14FTC4K30.pdf
Availability of RNMF14FTC4K30
QUANTITY
RNMF14FTC4K30 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNMF14FTC4K30
Internal Part NumberEIS-RNMF14FTC4K30
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Compliance
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.3k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.130" L (1.78mm x 3.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNMF14FTC4K30
Related LinksRNMF14, RNMF14FTC4K30 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNMF14FTC4K30 Details Description
Related parts for RNMF14FTC4K30
DAUGHTER BOARD PICTAIL PLUS datasheet.pdf
RES SMD 158K OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
CONN RCPT 18POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
RES 243K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 47 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN TRS PLUG STR CRIMP datasheet.pdf
KIT NFC ADAPTER PROGRAMMABLE datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X6MM XCUT T412 datasheet.pdf
SUN VISOR FOR TI200-TI300-TI400 datasheet.pdf
CONN 32POS MALE W/W ROW A+C datasheet.pdf
CAP ALUM 1800UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf