Stackpole Electronics Inc. RNMF14FTC910R
RNMF14FTC910R picture photo
Mfg. Part Number
RNMF14FTC910R
Brief Description
RES 910 OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNMF14FTC910R.pdf
Availability of RNMF14FTC910R
QUANTITY
RNMF14FTC910R Order Process
Ship out your order
Specifications of RNMF14FTC910R
Internal Part NumberEIS-RNMF14FTC910R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Compliance
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)910
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.130" L (1.78mm x 3.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNMF14FTC910R
Related LinksRNMF14, RNMF14FTC910R Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNMF14FTC910R Details Description
Related parts for RNMF14FTC910R
IC PFC CTRLR TRANSITION 8SOIC datasheet.pdf
IC OPAMP GP 20MHZ 8SO datasheet.pdf
PF MALE SIGNAL LCP 24MM datasheet.pdf
IC MPU RESET CIRC 4.00V SOT23-3 datasheet.pdf
SENSOR TEMP I2C/SMBUS 8DFN datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M2.5 NYLON 95MM datasheet.pdf
BT LE PLATFORM MODULE U.FL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .100" datasheet.pdf
LED COB WHT 26.5MM 3000K 90CRI datasheet.pdf