Stackpole Electronics Inc. RNMF14FTD124K
RNMF14FTD124K picture photo
Mfg. Part Number
RNMF14FTD124K
Brief Description
RES 124K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNMF14FTD124K.pdf
Availability of RNMF14FTD124K
QUANTITY
RNMF14FTD124K Order Process
Ship out your order
Specifications of RNMF14FTD124K
Internal Part NumberEIS-RNMF14FTD124K
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Compliance
PCN Part NumberGlobal Part Number 9/Aug/2010
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)124k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.130" L (1.78mm x 3.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNMF14FTD124K
Related LinksRNMF14, RNMF14FTD124K Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNMF14FTD124K Details Description
Related parts for RNMF14FTD124K
IC REG MULT CONFG INV ADJ 5DDPAK datasheet.pdf
VARISTOR 387V 6KA DISC 14MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100 EYELET datasheet.pdf
CAP ALUM 20UF 250V AXIAL datasheet.pdf
IC BINARY CNTR/DIV RIPL 16-TSSOP datasheet.pdf
BOX PLASTIC YLW 7.87"L X 4.53"W datasheet.pdf
OPTOISO 5.3KV TRANS W/BASE 6DIP datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X20MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CIR 37C 37#16 SKT PLUG datasheet.pdf
IC AMP TRACK&HOLD 4GS/S 24SMD datasheet.pdf
CAP FILM 270 NF 5% 1400VDC RAD datasheet.pdf
Ceramic Capacitors 1.5PF 500V NP0 1210 datasheet.pdf