Stackpole Electronics Inc. RNMF14FTD15K4
RNMF14FTD15K4 picture photo
Mfg. Part Number
RNMF14FTD15K4
Brief Description
RES 15.4K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNMF14FTD15K4.pdf
Availability of RNMF14FTD15K4
QUANTITY
RNMF14FTD15K4 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNMF14FTD15K4
Internal Part NumberEIS-RNMF14FTD15K4
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Compliance
PCN Part NumberGlobal Part Number 9/Aug/2010
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)15.4k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.130" L (1.78mm x 3.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNMF14FTD15K4
Related LinksRNMF14, RNMF14FTD15K4 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNMF14FTD15K4 Details Description
Related parts for RNMF14FTD15K4
RES 1K OHM 3W 5% RADIAL datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 1:7 156MHZ 16TSSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .050 DIP SLD datasheet.pdf
IC FANOUT DRIVER 1-6 24-SOIC datasheet.pdf
GUIDE PLATE datasheet.pdf
RES 2.2K OHM 2% 1W AXIAL datasheet.pdf
CONN INSERT SHELL RCPT PNL MNT datasheet.pdf
FIXED IND 3.3MH 100MA 13 OHM TH datasheet.pdf
RES 4.7 OHM 3W 5% RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 45X40X9.5MM XCUT T766 datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X12MM XCUT T412 datasheet.pdf
1000UF 50V 16X31MM 125C 4000H datasheet.pdf