Stackpole Electronics Inc. RNMF14FTD174K
RNMF14FTD174K picture photo
Mfg. Part Number
RNMF14FTD174K
Brief Description
RES 174K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNMF14FTD174K.pdf
Availability of RNMF14FTD174K
QUANTITY
RNMF14FTD174K Order Process
Ship out your order
Specifications of RNMF14FTD174K
Internal Part NumberEIS-RNMF14FTD174K
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)174k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.130" L (1.78mm x 3.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNMF14FTD174K
Related LinksRNMF14, RNMF14FTD174K Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNMF14FTD174K Details Description
Related parts for RNMF14FTD174K
FIXED IND 3.3UH 17A 9.8 MOHM SMD datasheet.pdf
IC PWM 5BIT 25KHZ 2-WIRE 8USOP datasheet.pdf
RES SMD 3.48KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC CPLD 320MC 4.9NS 256BGA datasheet.pdf
RES 59.7K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 1800UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
XLAMP CXA LED WHITE datasheet.pdf
RFI SHIELD CAN 20X15X3MM datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
CAP FILM 0.024UF 5% 850VDC AXIAL datasheet.pdf