Stackpole Electronics Inc. RNMF14FTD187K
RNMF14FTD187K picture photo
Mfg. Part Number
RNMF14FTD187K
Brief Description
RES 187K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNMF14FTD187K.pdf
Availability of RNMF14FTD187K
QUANTITY
RNMF14FTD187K Order Process
Ship out your order
Specifications of RNMF14FTD187K
Internal Part NumberEIS-RNMF14FTD187K
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)187k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.130" L (1.78mm x 3.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNMF14FTD187K
Related LinksRNMF14, RNMF14FTD187K Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNMF14FTD187K Details Description
Related parts for RNMF14FTD187K
D-Sub Connector Plug, Male Pins 26 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
SCR PHASE CONT 400V 330A TO-118 datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 5V +/-15V 65W datasheet.pdf
CONN FFC BOTTOM 15POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
CONN RING UNINSUL #1/4 100PC datasheet.pdf
RES 806 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 21POS SKT datasheet.pdf
LED EASYWHT WARM WHT 2700K 2SMD datasheet.pdf
MOD LASER DWDM 8X50GHZ 120KM datasheet.pdf
RES SMD 13K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 32POS PIN datasheet.pdf