Stackpole Electronics Inc. RNMF14FTD1K69
RNMF14FTD1K69 picture photo
Mfg. Part Number
RNMF14FTD1K69
Brief Description
RES 1.69K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNMF14FTD1K69.pdf
Availability of RNMF14FTD1K69
QUANTITY
RNMF14FTD1K69 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNMF14FTD1K69
Internal Part NumberEIS-RNMF14FTD1K69
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.69k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.130" L (1.78mm x 3.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNMF14FTD1K69
Related LinksRNMF14, RNMF14FTD1K69 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNMF14FTD1K69 Details Description
Related parts for RNMF14FTD1K69
FIXED IND 12UH 1.05A 210 MOHM datasheet.pdf
CARDEDGE 30POS DL .156 BLK LOPRO datasheet.pdf
CAP CER 0.22UF 50V X7R 1206 datasheet.pdf
RES SMD 76.8 OHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
FIXED IND 270NH 1.79A 70 MOHM TH datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 20A datasheet.pdf
08P MTA156 CONN ASSY 20AWG YEL datasheet.pdf
060 UNIV HDR SP 4P 15DP STD L1 datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 5V 5W datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 24V 30W datasheet.pdf