Stackpole Electronics Inc. RNMF14FTD1K74
RNMF14FTD1K74 picture photo
Mfg. Part Number
RNMF14FTD1K74
Brief Description
RES 1.74K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNMF14FTD1K74.pdf
Availability of RNMF14FTD1K74
QUANTITY
RNMF14FTD1K74 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNMF14FTD1K74
Internal Part NumberEIS-RNMF14FTD1K74
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.74k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.130" L (1.78mm x 3.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNMF14FTD1K74
Related LinksRNMF14, RNMF14FTD1K74 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNMF14FTD1K74 Details Description
Related parts for RNMF14FTD1K74
FIXED IND 220UH 80MA 8.4 OHM SMD datasheet.pdf
SOLDER NO-CLEAN ANTISTAT .020" datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 50V SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 66W datasheet.pdf
OSC MEMS 12.50MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
RES 3.32K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
SGE1510-4-0250A-100MQD datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 3A SYNC 8ESOIC datasheet.pdf
CABLE DUCT RIGHT ANGLE SPLIT CVR datasheet.pdf
TV 6C 6#22D SKT J/N RECP datasheet.pdf
3300UF 6.3V 12.5X42.5 105C RAD datasheet.pdf