Stackpole Electronics Inc. RNMF14FTD205K
RNMF14FTD205K picture photo
Mfg. Part Number
RNMF14FTD205K
Brief Description
RES 205K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNMF14FTD205K.pdf
Availability of RNMF14FTD205K
QUANTITY
RNMF14FTD205K Order Process
Ship out your order
Specifications of RNMF14FTD205K
Internal Part NumberEIS-RNMF14FTD205K
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)205k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.130" L (1.78mm x 3.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNMF14FTD205K
Related LinksRNMF14, RNMF14FTD205K Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNMF14FTD205K Details Description
Related parts for RNMF14FTD205K
DIRECTIONAL COUPLER 1600MHZ 0603 datasheet.pdf
CAP CER 47PF 200V NP0 1808 datasheet.pdf
CONN RCPT 100POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
I/O MOUNTING BOARD 8POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
SWITCH SIM ROLL LEVER SPDT 3A datasheet.pdf
DIODE ZENER 160V 5W T18 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 400W datasheet.pdf
CABLE 7POS .100 JUMPER 4.5 INCH datasheet.pdf
CAP FILM 22NF 20% 250VAC AXIAL datasheet.pdf
Isolated, High-Density, Eighth-Brick 100W DC/DC Converters datasheet.pdf