Stackpole Electronics Inc. RNMF14FTD215R
RNMF14FTD215R picture photo
Mfg. Part Number
RNMF14FTD215R
Brief Description
RES 215 OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNMF14FTD215R.pdf
Availability of RNMF14FTD215R
QUANTITY
RNMF14FTD215R Order Process
Ship out your order
Specifications of RNMF14FTD215R
Internal Part NumberEIS-RNMF14FTD215R
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)215
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.130" L (1.78mm x 3.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNMF14FTD215R
Related LinksRNMF14, RNMF14FTD215R Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNMF14FTD215R Details Description
Related parts for RNMF14FTD215R
SSR OCMOS FET 200MA NO 6-DIP datasheet.pdf
CBL RIBN 60COND 0.050 BLUE 100' datasheet.pdf
CONN CARDEDGE 160POS .050" SMD datasheet.pdf
CONN HEADER 8POS .100 STR 15AU datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
RES 5.49K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 150UF 10% 15V AXIAL datasheet.pdf
CABLE 50COND 24AWG SHLD 100' datasheet.pdf
IC CONFIG DEVICE 32TQFP datasheet.pdf
CONN PLUG 15POS INLINE PIN datasheet.pdf
DIODE ZENER 7.5V 1W MELF DO213AB datasheet.pdf