Stackpole Electronics Inc. RNMF14FTD34R0
RNMF14FTD34R0 picture photo
Mfg. Part Number
RNMF14FTD34R0
Brief Description
RES 34 OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNMF14FTD34R0.pdf
Availability of RNMF14FTD34R0
QUANTITY
RNMF14FTD34R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNMF14FTD34R0
Internal Part NumberEIS-RNMF14FTD34R0
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)34
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.130" L (1.78mm x 3.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNMF14FTD34R0
Related LinksRNMF14, RNMF14FTD34R0 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNMF14FTD34R0 Details Description
Related parts for RNMF14FTD34R0
IC REG LDO 3.3V 0.1A SOT23-5 datasheet.pdf
IC DRVR DUAL SYNC BUCK 16-QFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 200W datasheet.pdf
PRESS BLOCK ASSY 40POS datasheet.pdf
IC 12BIT ADC OPAMP COMPAR 10UMAX datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 16KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 12V 60W datasheet.pdf
POSITIVE LOCK REC. datasheet.pdf
TV 41C 41#20 SKT PLUG datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 5POS SKT datasheet.pdf
CAP 1800 UF 20% 63 V datasheet.pdf