Stackpole Electronics Inc. RNMF14FTD3K65
RNMF14FTD3K65 picture photo
Mfg. Part Number
RNMF14FTD3K65
Brief Description
RES 3.65K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNMF14FTD3K65.pdf
Availability of RNMF14FTD3K65
QUANTITY
RNMF14FTD3K65 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNMF14FTD3K65
Internal Part NumberEIS-RNMF14FTD3K65
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.65k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.130" L (1.78mm x 3.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNMF14FTD3K65
Related LinksRNMF14, RNMF14FTD3K65 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNMF14FTD3K65 Details Description
Related parts for RNMF14FTD3K65
IC 8-TO-1 LINE SEL/MUX 16-SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
LED YELLOW DIFF 3MM ROUND T/H datasheet.pdf
RES 0.274 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 13.7K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
RES 825 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 0.005 OHM 1% 3W 2512 datasheet.pdf
508 TB PLU PLU W/F LOW datasheet.pdf
RES 5.9K OHM 0.6W 0.5% AXIAL datasheet.pdf