Stackpole Electronics Inc. RNMF14FTD68K1
RNMF14FTD68K1 picture photo
Mfg. Part Number
RNMF14FTD68K1
Brief Description
RES 68.1K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNMF14FTD68K1.pdf
Availability of RNMF14FTD68K1
QUANTITY
RNMF14FTD68K1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNMF14FTD68K1
Internal Part NumberEIS-RNMF14FTD68K1
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)68.1k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.130" L (1.78mm x 3.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNMF14FTD68K1
Related LinksRNMF14, RNMF14FTD68K1 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNMF14FTD68K1 Details Description
Related parts for RNMF14FTD68K1
CAP ALUM 8200UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 3.6V 500MW DO35 datasheet.pdf
IC RS-232 DRVR/RCVR 28-SOIC datasheet.pdf
SENSOR MOTION PIR MICRO 6UA BLK datasheet.pdf
RES 6.2 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 13.8K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
IC FLASH 64MBIT datasheet.pdf
DIODE RECT 800V 10A D2PAK datasheet.pdf
500 TB RISING CLAMP 180D datasheet.pdf
508 TB RISING CLAMP 180D datasheet.pdf
CAP FILM 330NF 5% 1000VDC RAD datasheet.pdf