Stackpole Electronics Inc. RNMF14FTD95R3
RNMF14FTD95R3 picture photo
Mfg. Part Number
RNMF14FTD95R3
Brief Description
RES 95.3 OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNMF14FTD95R3.pdf
Availability of RNMF14FTD95R3
QUANTITY
RNMF14FTD95R3 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNMF14FTD95R3
Internal Part NumberEIS-RNMF14FTD95R3
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)95.3
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.130" L (1.78mm x 3.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNMF14FTD95R3
Related LinksRNMF14, RNMF14FTD95R3 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNMF14FTD95R3 Details Description
Related parts for RNMF14FTD95R3
SENSOR CURRENT HALL 150A AC/DC datasheet.pdf
CONN HEADER PHD TOP 32POS 2MM datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS CBL MNT W/SKTS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
RES 0.182 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SNGL DECK NONSHORT datasheet.pdf
IC Z-BUFFER LOW POWER 72QFN datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 15V 60W datasheet.pdf