Stackpole Electronics Inc. RNMF14JTD2K70
RNMF14JTD2K70 picture photo
Mfg. Part Number
RNMF14JTD2K70
Brief Description
RES 2.7K OHM 1/4W 5% AXIAL
Datasheet Download
RNMF14JTD2K70.pdf
Availability of RNMF14JTD2K70
QUANTITY
RNMF14JTD2K70 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNMF14JTD2K70
Internal Part NumberEIS-RNMF14JTD2K70
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.7k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.130" L (1.78mm x 3.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNMF14JTD2K70
Related LinksRNMF14, RNMF14JTD2K70 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNMF14JTD2K70 Details Description
Related parts for RNMF14JTD2K70
IC MUX 8:1 HI SPEED 44-MLF datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS .100 DIP SLD datasheet.pdf
CONN RCPT BOX MNT 21POS W/SCKT datasheet.pdf
SENSOR PRESSURE DIFF 0-5KPA NPN datasheet.pdf
IC AUDIO DIFF LINE RCVR 14DIP datasheet.pdf
DUST CAP FOR MIC RECEPTACLE datasheet.pdf
KEY POLARIZING .156 datasheet.pdf
KRIMPING DIE ATP-AA-512-E1 datasheet.pdf
CAP FILM 0.12UF 10% 450VDC RAD datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 32.768KHZ CMOS SMD datasheet.pdf
Connector Receptacle 24 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf