Vishay/Dale RNR50H1000BRRE6
RNR50H1000BRRE6 picture photo
Mfg. Part Number
RNR50H1000BRRE6
Brief Description
RES 100 OHM 1/10W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNR50H1000BRRE6.pdf
Availability of RNR50H1000BRRE6
QUANTITY
RNR50H1000BRRE6 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNR50H1000BRRE6
Internal Part NumberEIS-RNR50H1000BRRE6
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNR50
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)100
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNR50H1000BRRE6
Related LinksRNR50H1, RNR50H1000BRRE6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNR50H1000BRRE6 Details Description
Related parts for RNR50H1000BRRE6
REG SW 10V 1A 3PSIP HORZ SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 10POS .100 EYELET datasheet.pdf
RECT BRIDGE 3PH 800V PWS-E-1 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 36KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
FIXED IND 6.8UH 1.65A 108 MOHM datasheet.pdf
PIVOT PIN datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLEX 32POS SKTS datasheet.pdf
CONN HEADER 1MM 4POS datasheet.pdf