Vishay/Dale RNR50H1003BRR36
RNR50H1003BRR36 picture photo
Mfg. Part Number
RNR50H1003BRR36
Brief Description
RES 100K OHM 1/10W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNR50H1003BRR36.pdf
Availability of RNR50H1003BRR36
QUANTITY
RNR50H1003BRR36 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNR50H1003BRR36
Internal Part NumberEIS-RNR50H1003BRR36
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNR50
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)100k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNR50H1003BRR36
Related LinksRNR50H1, RNR50H1003BRR36 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNR50H1003BRR36 Details Description
Related parts for RNR50H1003BRR36
RES 13.3K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 13POS .100 R/A SMD datasheet.pdf
LED AMBER CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
RES SMD 174K OHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100 EYELET datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 7POS VERT 7.62MM datasheet.pdf
6POS ELECTRONIC HOUSING KIT datasheet.pdf
IC GATE BUFFER SGL DFN1010-6 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X12.7MM XCUT T766 datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 1.8V SMD datasheet.pdf