Vishay/Dale RNR50H1003FSRSL
RNR50H1003FSRSL picture photo
Mfg. Part Number
RNR50H1003FSRSL
Brief Description
RES 100K OHM 1/10W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNR50H1003FSRSL.pdf
Availability of RNR50H1003FSRSL
QUANTITY
RNR50H1003FSRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNR50H1003FSRSL
Internal Part NumberEIS-RNR50H1003FSRSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNR50
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)100k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNR50H1003FSRSL
Related LinksRNR50H1, RNR50H1003FSRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNR50H1003FSRSL Details Description
Related parts for RNR50H1003FSRSL
RES SMD 365 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SENSOR DIGITAL GAUGE 200PSI LCD datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST 16A 125V datasheet.pdf
CONN RCPT CPC 6POS FREE SLD TAIL datasheet.pdf
BOX STEEL GRAY 60"L X 36"W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
762 TB PLU PLU WF/SCREW datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 50V SMD datasheet.pdf
HD 38999 187C 187#23 PIN RECP datasheet.pdf
CONN RCPT 16POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf