Vishay/Dale RNR50H10R0FRBSL
RNR50H10R0FRBSL picture photo
Mfg. Part Number
RNR50H10R0FRBSL
Brief Description
RES 10 OHM 1/10W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNR50H10R0FRBSL.pdf
Availability of RNR50H10R0FRBSL
QUANTITY
RNR50H10R0FRBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNR50H10R0FRBSL
Internal Part NumberEIS-RNR50H10R0FRBSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNR50
PackagingBulk
Resistance (Ohms)10
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNR50H10R0FRBSL
Related LinksRNR50H1, RNR50H10R0FRBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNR50H10R0FRBSL Details Description
Related parts for RNR50H10R0FRBSL
HOLDER BATTERY 1CELL N ALUMINUM datasheet.pdf
IC REG LDO 3.7V 0.15A SNT6A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
RES 45.9K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC CPLD 128MC 2.7NS 100TQFP datasheet.pdf
XCEDE 6PVH 6COL RGHT WK datasheet.pdf
TOOL APPLICATOR GT1 ACCESSORY datasheet.pdf
INSERT FEMALE 4POS+2 FIBER CRIMP datasheet.pdf
CAP 300F -5% +10% 2.3V T/H datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 9V 5W datasheet.pdf