Vishay/Dale RNR50H10R0FRRSL
RNR50H10R0FRRSL picture photo
Mfg. Part Number
RNR50H10R0FRRSL
Brief Description
RES 10 OHM 1/10W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNR50H10R0FRRSL.pdf
Availability of RNR50H10R0FRRSL
QUANTITY
RNR50H10R0FRRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNR50H10R0FRRSL
Internal Part NumberEIS-RNR50H10R0FRRSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNR50
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)10
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNR50H10R0FRRSL
Related LinksRNR50H1, RNR50H10R0FRRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNR50H10R0FRRSL Details Description
Related parts for RNR50H10R0FRRSL
DIE SET CONN RG8/11/213 BNC/TNC datasheet.pdf
RES SMD 232K OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN D-SUB RCPT HSING 15POS HD datasheet.pdf
CAP CER 0.22UF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
IC SHIFT REGISTER 8BIT 16-SOIC datasheet.pdf
SENSOR 50PSIS 1/8 NPT 4-20 MA datasheet.pdf
MOTOR SERVO AC BK INC 30W 100V datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 24POS 90DEG 5MM datasheet.pdf
AC/DC PROGRAMMABLE SUPPLY 0-10V datasheet.pdf
RES 5.62 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf