Vishay/Dale RNR50H1333BRBSL
RNR50H1333BRBSL picture photo
Mfg. Part Number
RNR50H1333BRBSL
Brief Description
RES 133K OHM 1/10W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNR50H1333BRBSL.pdf
Availability of RNR50H1333BRBSL
QUANTITY
RNR50H1333BRBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNR50H1333BRBSL
Internal Part NumberEIS-RNR50H1333BRBSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNR50
PackagingBulk
Resistance (Ohms)133k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNR50H1333BRBSL
Related LinksRNR50H1, RNR50H1333BRBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNR50H1333BRBSL Details Description
Related parts for RNR50H1333BRBSL
HOOK-UP STRND 16AWG GRN/YEL 100' datasheet.pdf
HEATSINK 32.5X32.5X9.5MM NO TIM datasheet.pdf
CONN HSG BOX MNT RCPT 13POS datasheet.pdf
CONTACT 28-32 AWG datasheet.pdf
RES 1.69K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
DIODE ZENER 62V 2W SMBJ datasheet.pdf
CONN HDR 16PIN GOLD STR PCB datasheet.pdf
RES 99.834 OHM 0.6W 0.01% RADIAL datasheet.pdf
SR BTS CB FT 2 ASY datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 2K OHM 0804 datasheet.pdf