Vishay/Dale RNR50H1333BRRSL
RNR50H1333BRRSL picture photo
Mfg. Part Number
RNR50H1333BRRSL
Brief Description
RES 133K OHM 1/10W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNR50H1333BRRSL.pdf
Availability of RNR50H1333BRRSL
QUANTITY
RNR50H1333BRRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNR50H1333BRRSL
Internal Part NumberEIS-RNR50H1333BRRSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNR50
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)133k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNR50H1333BRRSL
Related LinksRNR50H1, RNR50H1333BRRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNR50H1333BRRSL Details Description
Related parts for RNR50H1333BRRSL
TERM BLOCK PLUG 3POS STR 7.5MM datasheet.pdf
TVS DIODE 100VWM 162VC SMB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS DIP .125 SLD datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 26 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
Connector Receptacle 42 Position 0.100" (2.54mm) Tin Surface Mount datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPST 15A 125V datasheet.pdf
PREMO-FLEX 1.00 JMPR LGT 305 TYP datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X6MM XCUT datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 36V 30W datasheet.pdf