Vishay/Dale RNR50H1472BRB14
RNR50H1472BRB14 picture photo
Mfg. Part Number
RNR50H1472BRB14
Brief Description
RES 14.7K OHM 1/10W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNR50H1472BRB14.pdf
Availability of RNR50H1472BRB14
QUANTITY
RNR50H1472BRB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNR50H1472BRB14
Internal Part NumberEIS-RNR50H1472BRB14
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNR50
PackagingBulk
Resistance (Ohms)14.7k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNR50H1472BRB14
Related LinksRNR50H1, RNR50H1472BRB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNR50H1472BRB14 Details Description
Related parts for RNR50H1472BRB14
RES ARRAY 9 RES 15K OHM 10SIP datasheet.pdf
IC REG SWITCHD CAP 1.5V SOT23 datasheet.pdf
CONN HEADER 1.25MM 6POS R/A TIN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .125 EXTEND datasheet.pdf
MULTIPLEXER UHF 4PORT datasheet.pdf
SENSOR 1000PSI 7/16-20 UNF 4.5V datasheet.pdf
CONN PLUG 17POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
BARRIER STR 4X4X120" datasheet.pdf
RES 28K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
SU FLEX datasheet.pdf
RES SMD 825 OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf