Vishay/Dale RNR50H1500FSB14
RNR50H1500FSB14 picture photo
Mfg. Part Number
RNR50H1500FSB14
Brief Description
RES 150 OHM 1/10W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNR50H1500FSB14.pdf
Availability of RNR50H1500FSB14
QUANTITY
RNR50H1500FSB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNR50H1500FSB14
Internal Part NumberEIS-RNR50H1500FSB14
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNR50
PackagingBulk
Resistance (Ohms)150
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNR50H1500FSB14
Related LinksRNR50H1, RNR50H1500FSB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNR50H1500FSB14 Details Description
Related parts for RNR50H1500FSB14
CONN SPRING 32POS SNGL .350 SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 100POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS INLINE W/SCKT datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 6POS 45DEG 5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
XBEE PRO SET S2B 10MW U.FL datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
CONNECTOR 24POS RA TERM DIN datasheet.pdf
317FXE-N-SC-40 (N-VIEW) datasheet.pdf
INSERT FGG.1B.302. FOR 2LV datasheet.pdf
26P F HD R/A C-FILT 180PF M3 datasheet.pdf
IC REG BUCK SYNC 18V 20A datasheet.pdf