Vishay/Dale RNR50H1542FRRSL
RNR50H1542FRRSL picture photo
Mfg. Part Number
RNR50H1542FRRSL
Brief Description
RES 15.4K OHM 1/10W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNR50H1542FRRSL.pdf
Availability of RNR50H1542FRRSL
QUANTITY
RNR50H1542FRRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNR50H1542FRRSL
Internal Part NumberEIS-RNR50H1542FRRSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNR50
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)15.4k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNR50H1542FRRSL
Related LinksRNR50H1, RNR50H1542FRRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNR50H1542FRRSL Details Description
Related parts for RNR50H1542FRRSL
IC DECODER 4-16LINE LATCH 24SOIC datasheet.pdf
CAP CER 8.2PF 500V 1111 datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 2.2A 37 MOHM SMD datasheet.pdf
THERMISTOR RESET FUSE 110 OHM datasheet.pdf
CAP TANT 68UF 25V 10% 2824 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
LED ORANGE DIFF 3MM ROUND T/H datasheet.pdf