Vishay/Dale RNR50H1782BRRE6
RNR50H1782BRRE6 picture photo
Mfg. Part Number
RNR50H1782BRRE6
Brief Description
RES 17.8K OHM 1/10W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNR50H1782BRRE6.pdf
Availability of RNR50H1782BRRE6
QUANTITY
RNR50H1782BRRE6 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNR50H1782BRRE6
Internal Part NumberEIS-RNR50H1782BRRE6
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNR50
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)17.8k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNR50H1782BRRE6
Related LinksRNR50H1, RNR50H1782BRRE6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNR50H1782BRRE6 Details Description
Related parts for RNR50H1782BRRE6
IC DAC DUAL V-OUT SRL 8BIT 8SOIC datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 2.5KV TRANS 4-SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
OSC XO 26.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
RELAY CONTACTOR DPDT 600A 24V datasheet.pdf
SENSOR CURRENT XFMR 0.5A AC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .156" datasheet.pdf