Vishay/Dale RNR50H20R0BRB14
RNR50H20R0BRB14 picture photo
Mfg. Part Number
RNR50H20R0BRB14
Brief Description
RES 20 OHM 1/10W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNR50H20R0BRB14.pdf
Availability of RNR50H20R0BRB14
QUANTITY
RNR50H20R0BRB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNR50H20R0BRB14
Internal Part NumberEIS-RNR50H20R0BRB14
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNR50
PackagingBulk
Resistance (Ohms)20
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNR50H20R0BRB14
Related LinksRNR50H2, RNR50H20R0BRB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNR50H20R0BRB14 Details Description
Related parts for RNR50H20R0BRB14
INTERFACE CBL DSUB MALE W/SCREW datasheet.pdf
CBL RIBN 37COND 0.050 BLACK 300' datasheet.pdf
CONN TERMINAL 300MCM #3/8 datasheet.pdf
HEADER 10POS STR DUAL INSUL 2ROW datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 28 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
IC FPGA 71 I/O 100VQFP datasheet.pdf
RES 27.4 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
SLIT MASK FOR SF4-AH56-H datasheet.pdf
COUNTER 5 CHAR 5-110V PANEL MT datasheet.pdf
2 ROW BOX RECP 90 POS STAG datasheet.pdf
IC FPGA 387 I/O datasheet.pdf
DIODE ZENER 17V 5W DO201 datasheet.pdf