Vishay/Dale RNR50H2150FSRSL
RNR50H2150FSRSL picture photo
Mfg. Part Number
RNR50H2150FSRSL
Brief Description
RES 215 OHM 1/10W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNR50H2150FSRSL.pdf
Availability of RNR50H2150FSRSL
QUANTITY
RNR50H2150FSRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNR50H2150FSRSL
Internal Part NumberEIS-RNR50H2150FSRSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNR50
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)215
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNR50H2150FSRSL
Related LinksRNR50H2, RNR50H2150FSRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNR50H2150FSRSL Details Description
Related parts for RNR50H2150FSRSL
CONN EDGECARD 50POS .100 DIP SLD datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBING datasheet.pdf
CAP CER 5.1PF 25V T2H 0201 datasheet.pdf
IC SRAM 18MBIT 250MHZ 165FBGA datasheet.pdf
TOOL INSERT 8POS 2-UP POWER MOD datasheet.pdf
RES 28K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC CODEC U-LAW CCITT PCM 18DIP datasheet.pdf
DIODE ZENER 17V 500MW SOD123 datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS PNL MNT SKT datasheet.pdf
CTV 19C 19#20 PIN WALL RECP datasheet.pdf
TV 6C 6#8(QUAD) PIN RECP datasheet.pdf
IC CONV DC/DC PWM 650V SOP8 datasheet.pdf