Vishay/Dale RNR50H2152FSB14
RNR50H2152FSB14 picture photo
Mfg. Part Number
RNR50H2152FSB14
Brief Description
RES 21.5K OHM 1/10W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNR50H2152FSB14.pdf
Availability of RNR50H2152FSB14
QUANTITY
RNR50H2152FSB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNR50H2152FSB14
Internal Part NumberEIS-RNR50H2152FSB14
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNR50
PackagingBulk
Resistance (Ohms)21.5k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNR50H2152FSB14
Related LinksRNR50H2, RNR50H2152FSB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNR50H2152FSB14 Details Description
Related parts for RNR50H2152FSB14
RELAY GEN PURPOSE DPDT 10A 12V datasheet.pdf
RES SMD 12.7 OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONN HEADER 6POS 5.00MM PNL MNT datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M4 NYLON 57MM datasheet.pdf
CONN HEADER 26POS .100" DL GOLD datasheet.pdf
CONN PLUG 32POS INLINE PIN RA datasheet.pdf
762 TB SOCKET RA WF A/T datasheet.pdf
RES SMD 120 OHM 0.1% 1/4W 1210 datasheet.pdf