Vishay/Dale RNR50H2212BRB14
RNR50H2212BRB14 picture photo
Mfg. Part Number
RNR50H2212BRB14
Brief Description
RES 22.1K OHM 1/10W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNR50H2212BRB14.pdf
Availability of RNR50H2212BRB14
QUANTITY
RNR50H2212BRB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNR50H2212BRB14
Internal Part NumberEIS-RNR50H2212BRB14
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNR50
PackagingBulk
Resistance (Ohms)22.1k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNR50H2212BRB14
Related LinksRNR50H2, RNR50H2212BRB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNR50H2212BRB14 Details Description
Related parts for RNR50H2212BRB14
RES SMD 13K OHM 5% 3/4W 2010 datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 9V 900MW datasheet.pdf
RES SMD 0.002 OHM 1% 1W 1206 datasheet.pdf
POWER CABLE 30M datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 3 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
TERM SPLIT PIN 5.08MM INS DIA datasheet.pdf
RES 1 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH SLIDE datasheet.pdf
RES 10K OHM 0.3W 0.1% RADIAL datasheet.pdf
CONN RECPT 270POS GOLD SMD datasheet.pdf