Vishay/Dale RNR50H2212BRRSL
RNR50H2212BRRSL picture photo
Mfg. Part Number
RNR50H2212BRRSL
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 22.1K OHM 1/10W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNR50H2212BRRSL.pdf
Availability of RNR50H2212BRRSL
QUANTITY
RNR50H2212BRRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNR50H2212BRRSL
Internal Part NumberEIS-RNR50H2212BRRSL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNR50
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)22.1k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNR50H2212BRRSL
Related LinksRNR50H2, RNR50H2212BRRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNR50H2212BRRSL Details Description
Related parts for RNR50H2212BRRSL
CONN HEADER 56POS 1MM GOLD datasheet.pdf
RES SMD 340 OHM 0.1% 1/2W 2512 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 32QFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 22POS PIN datasheet.pdf
RES SMD 7.5K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 20VA THRU HOLE datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM XCUT T412 datasheet.pdf
800 TB SOCKET PIN STRIP datasheet.pdf
CRYSTAL 40.610 MHZ 18PF SMT datasheet.pdf
CAP FILM 0.027UF 10% 630VDC RDL datasheet.pdf